OGÓLNY CEL KSZTAŁCENIA:
Celem studiów podyplomowych jest przygotowanie studentów do pracy pedagogicznej i edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej.
Studia wyposażają w niezbędną wiedzę z zakresu psychologicznych i biologicznych aspektów związanych z niepełnosprawnością intelektualną, umiejętności związanych ze wspieraniem dziecka i rodziny dziecka z niepełnosprawnością intelektualną oraz kompetencji umożliwiających współpracę z innymi specjalistami w celu doskonalenia prowadzonych działań wychowawczych i dydaktycznych.
ADRESACI STUDIÓW:
Studia podyplomowe skierowane do absolwentów studiów wyższych, pedagogów, nauczycieli różnych specjalności zatrudnionych w placówkach szkolnictwa specjalnego oraz w szkolnictwie ogólnodostępnym, którzy nie posiadają kwalifikacji do pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną.
Absolwent studiów podyplomowych po zrealizowaniu ww. przedmiotów osiągnie następujące efekty kształcenia:
w zakresie wiedzy
w zakresie kompetencji społecznych
- Medyczne aspekty edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną
- Dydaktyka specjalna
- Metodyka nauczania i wychowania osób z głębszą i głęboką niepełnosprawnością intelektualną
- Edukacja i rewalidacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
- Arteterapia
CZAS TRWANIA STUDIÓW:
- Studia podyplomowe 3 semestralne – 454 godzin
- Liczba godzin praktyki - 180 godzin
WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM PRZY PRZYJMOWANIU NA STUDIA PODYPLOMOWE:
ŚWIADECTWO:
Absolwenci otrzymują, zgodnie ze wzorem ministerialnym, świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum na podstawie zaliczenia zajęć dydaktycznych, obecności na zajęciach oraz zdania egzaminu końcowego.
Opiekun kierunku
Message modal